תמ"א 38 - דייר סרבן

על פי החוק, חתימת 66% מן הדיירים, שבבעלותם מצויים 66% מן הרכוש המשותף, מחייבת את כלל דיירי הבניין.

"דייר סרבן" הוא דייר שמסיבותיו השונות מסרב לחתום על הסכם התמ"א שנחתם בין יתר בעלי הדירות לבין היזם שנבחר לביצוע הפרויקט.

במקרה ששיחות שנערכו עם הדייר הסרבן לא שינו את דעתו, יפנה היזם עימו נחתם החוזה, יחד עם יתר בעלי הדירות אל המפקחת על הבתים המשותפים (המוסד המוסמך עפ"י חוק לטיפול בנושא) בתביעה לחייב את הדייר הסרבן לחתום על ההסכם. תהליך זה לוקח כחמישה חודשים בממוצע.

לאחרונה התקבלו שורה של פסקי דין שחייבו בעלי דירות, שנחשבו כדיירים סרבנים, לחתום על הסכם לביצוע הפרויקט, חרף התנגדותם לעשות כן.

במסגרת הישג תקדימי של משרדנו, בית המשפט ביטל היתר בניה שניתן לדייר קומה עליונה באופן חוקי, וזאת במטרה לאפשר לדיירי הבניין להגיע להסכם תמ"א 38. עוד על ההישג, מתוך המדיה:

  ניצחון פרויקט תמ"א על רצון דייר לבנות על הגג (27/11/2013 מעריב NRG)

  חיזוק מפני רעידת אדמה - או חדר נפרד לילד המתבגר? (26/11/2013 גלובס)  לצפיהשי הררי משרד עו"ד    |     מגדל ב.ס.ר 4, רחוב מצדה 7, בני ברק 5126112     |     טלפון: 03-5353933     |     פקס: 03-5355770      |      office@harari-law.co.il

​​ ©  כל הזכויות שמורות לשי הררי משרד עו"ד 2015

מובהר בזאת כי אין באמור לעיל בכדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. חל איסור מוחלט לעשות שימוש כלשהו

בחומרים המתפרסמים באתר לרבות איסור מוחלט להעתיק ו/או לפרסם ו/או להציג כל תכנים המתפרסמים ללא קבלת אישור מפורש ממשרד עו״ד שי הררי.